top of page

/ anu masso

A.Masso_pilt.jpg

Anu Masso on Tallinna Tehnikaülikooli Ragnar Nurkse innovatsiooni ja valitsemise instituudi kaasprofessor ning oma teadmisi on ta täiendanud nii Stanfordi Ülikoolis kui ka Zürichi Tehnikaülikoolis. Lisaks on ta töötanud Tartu Ülikoolis.

Anu uurimistöö keskendub andmestumisele, ühiskondlikele muutustele ja ruumilisele mobiilsusele, aidates mõista nende nähtuste sügavamaid seoseid ja mõjusid. Lisaks on Anu tuntud uuenduslike lähenemisviiside ja õppematerjalide loojana sotsiaalteaduslike meetodite ja metoodikate valdkonnas. Anu töid on avaldatud juhtivates teadusajakirjades, nt New Media and Society, Journal of Ethnic and Migration Studies ja Social Networks.

Ta on koostanud ja toimetanud auhinnatud raamatu "Kuidas mõista andmestunud maailma? Metodoloogiline teejuht", mis on valminud koostöös K. Tiidenbergi, A. Siibaku ja 38 tippeksperdiga. Teos on pälvinud Andmepärl 2021 auhinna, 2020. aasta parima eestikeelse kõrgkooliõpiku tiitli ja 2020. aasta Tallinna Ülikooli parima publikatsiooni auhinna.

Anu töö aitab valgustada andmestumise keerdkäike ning rikastada meie arusaama sellest, kuidas andmed ja ühiskondlikud protsessid omavahel seotud on.

bottom of page